TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
450 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: MEHMET ALİ HELVACI
  • ADRES: Cevizli Mahallesi , Zuhal Caddesi ,Füsun Sokak, Ritim İstanbul Residence No:46/e a/5 blok d:128 k:24 Maltepe/İST
  • TELEFON: 0 (533) 351 9854
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 20:00

FİRMA HAKKINDA

Anlaşmalı Boşanma Davası
Boşanma davaları medeni kanuna göre açılır. 4721 sayılı medeni kanuna göre boşanma davaları iki farklı şekilde açılır. Anlaşmalı ve çekişmeli olarak iki farklı şekilde açılabilen boşanma davalarında sonuca en çabuk ulaşan dava anlaşmalı boşanma davasıdır. Anlaşmalı boşanma davası açmak için öncelikle tarafların bir araya gelmesi gerekir. bu dava her iki tarafında özgür iradeleri ile anlaşmaları ve evlilik birliğini sona erdirmeleri olarak bilinen bu dava çekişmeli boşanma davasına göre daha hızlı sonuca ulaşır. Anlaşmalı boşanma davası açabilmek için evliliğin en az 1 sene sürmüş olması gerekir. Bu şekilde anlaşmalı olarak boşanma davası açma imkanına sahip olursunuz. İstanbul boşanma avukatı ile anlaşmalı boşanma davanızı yürütebilirsiniz. Boşanma davası için bir avukat ile hareket etmek son derece önemlidir. Avukat ile mahkemeye çıkmak her durumda sizin avantaj sağlayacaktır.
Anlaşmalı Boşanma Davası Açma
Anlaşmalı boşanma davası açmak için eşlerin bir araya gelmesi gerekir. ya da bir eşin açtığı davayı diğer eş kabul etmelidir. Kanun bu halleri dikkate alarak evlilik birliğinin temelden sarsıldığını kabul eder. Taraflar boşanma için anlaşmışsa evliliğin sürmesinin manasız olduğuna karar verir. Anlaşmalı boşanma davalarında tarafların mahkemede bulunması son derece önemlidir. Hakim dava sırasında taraflara bazı sorular yöneltir ve evlilik birliklerini bitirmek istediklerini kendi ağızlarından duymak ister.
Hakim tarafları bizzat dinler ve iradelerinin serbest bir şekilde açıkladıklarına kanaat verdikten sonra boşanmanın hususları hakkında düzenlemelerin gerçekleşmesine geçilir. Boşanmanın mali sonuçları ile birlikte çocukların durumları hakkında gerçekleştirilecek olan düzenlemeler son derece önemlidir. Maltepe boşanma avukatı desteğini anlaşmalı boşanma sırasında da alabilirsiniz.
Anlaşmalı Boşanma Davası Açma Şartları
Anlaşmalı olarak boşanma davası açmak isteyen kişilerin öncelikle medeni kanundaki anlaşmalı boşanma davası açma şartlarına uymanız gerekir. Bu şekilde boşanma avukatı yardımı ile boşanma kısa sürede gerçekleşir. Boşanma davası açmanın şartlarından bazıları şu şekildedir;
• Evliliğin en az 1 sene sürmüş olması
• Tarafların hakim huzuruna çıkarak boşanma taleplerini açıklamaları
• Hakimin boşanmanın mali sonuçları ile birlikte çocukların durumu düzenlemesini uygun bulması gerekir.

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

Kategoriler