TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
482 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: serpil
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: 0 (532) 385 1192
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 - 17:30

FİRMA HAKKINDA

Serpil Orman İlkokulunu 20 yıldır var olan Serpil’İn Dünyası Kreş’in temellerinin üzerine, bir çocuğun gözlerinden bakarak 2019 yılında kurduk.
Çocuklar okulu anne babalarının onları yolladıkları bir yerin ötesinde , haftasonları da gelmek isteyecekleri, bağ kurdukları, sevdikleri, özledikleri, okul deyince akıllarına ‘sevgi, hissedilmek, gelişmek, keşfetmek, öğrenmeyi sevmek, dostluk, deneyim, doğa, mutluluk, anlamak’ kelimelerinin geldiği, kendilerini ait hissettikleri, her bir köşesini bildikleri, bilgilerle birlikte anılar biriktirdikleri bir yuva olsun dedik.
Okulumuzu, çocukta oluşturulacak en önemli tutumun, öğrenmeye devam etme arzusu olduğu bilinciyle kurduk. Hem mecazi hem gerçek anlamda ezber bozan eğitimi hedeflerken öğretmenler rehber, çocuklar lider olsun, cevaplar değil sorular önemli, sonuç değil süreç önemli dedik.
Okul ortamının insan haklarına saygılı, dürüst, korkunun ve zorlamanın olmadığı, özgür ve samimi olması için ilişkilerin saygıya, eşitliğe, karşılıklı barışa bağlı, güvenilir, adil, şefkatli, arkadaşça ve açık olması gerektiğini düşünüyoruz. Bunu için çocukların açık iletişimin ve diyalog ortamının olduğu, okul ile ilgili kararlarda söz sahibi oldukları demokratik eğitim ortamını benimsedik.
Serpil Orman İlkokulunu’nu küçük bir evren gibi görerek,öğrenenlerin çok yönlülüğünün kabul edildiği, içsel motivasyonun öğrenmenin başlangıç noktası sayıldığı, herkesin kendini gerçekleştireceği bir aile olmak hayaliyle kurduk. Sadece çocuğun değil, velilerden okulun tüm çalışanlarına herkesin okula kendinden bir şey katacağı, eğitim felsefemizi beraber uygulamaya geçireceğimiz bir okul olalım istedik. Mutluluğu esas aldık, keyifli ve huzurlu bir okul iklimi yarattık.
Okulumuzu, çocukların çocukluklarını da yaşayacakları bir okul olsun diye kurduk. Hayat başarısına giden yolda, eğitimin hayata hazırlık olmadığı, içinde oyun da olan hayatın kendisi olduğu fikrini esas aldık.
Çocukların sadece akıllarına değil, öncelikle kalplerine dokunalım dedik, holistik eğitimi benimsedik.
Biz, bu düşüncelerle, ormanokulunda Serpil’ecek çocuklar için kurduğumuz okulumuzun eğitim hayatında bir değişim yaratmasının heyecanı içinde, yenilikçi, yaratıcı ve deneyimli bir ekibiz.

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

Kategoriler